Genel

Henry Lee Lucas Kimdir? Seri Katil nasıl yetiştirilir?

Henry Lee Lucas kimdir sorusuna verilecek en güzel cevap gelmiş geçmiş en büyük seri katil olucağıdır, tabi bu kişiden kişiye değişebilir bir görüş. Lucas 23 Ağustos 1936 da ABD nin Virginia eyaletinde dünyaya gelmiştir. İstenmeyen evlat olduğu idda ediliyor tabi sadece bir idda. Annesi fahişelik yapıyor 9 çocuğunada böyle bakıyordu Lucasın babasıda iki bacağını kaybetmiş sakat bir adammış. Anne Viola hem Lucas’a hemde babasına işgence ediyor, onlara hayatı zindan ediyormuş. Buna dayanamayan baba soğuk bir akşamda dışarı çıkarak hipotermi hastalığına kapılmış yani anlicağınız adamcağız göz göre göre ölüme gitmiş, bazı kaynaklarda soğuktan öldüğünü yazmış.

Lucas’ın üstünde türlü türlü sadislikler yapan Viola küçük oğluna yapmadığı kalmamış. Hatta bir gün oğluna kız kıyafetleri giydirip saçına kurdeleler takmış buda yetmezmiş gibi çocukcağızın beslenme çantasına ölü hayvanlar koyan Viola bir günde küçük Lucas’ın gözüne bıçakla zarar vermiş günlerce çocuğu bir doktara bile göstermemiş sonunda cerrahi işlem yapılması gerekmiş. 3 gün boyunca yerinden kalkamamış komaya girmiş sonunda Viola’nın erkek arkadaşı Bernie bu duruma dayanamamış hastaneye götürmüş.Ne kadar iyi adammış demeyin Bernia Lucas’a hayvanları gırtlaklayıp onlara tecavüz etmeyi öğretmiş.Bazı kaynaklar bu adamı Lucas’ın ağabeyi diye tanıtmış.

İlk cinayetini 15 yaşında işleyen Lucas 17 yaşındaki bir kızı boğazlayıp öldürmüş ardından kıza tecavüz etmiş tıpkı küçük hayvanlara yaptığı gibi. Ardından kızı ormanlık bir araziye götürüp gömmüş. 3 yıl sonra hırsızlıktan hapishaneyi boylayan Lucas 2 defa kaçmayı başarmış fakat yakalanıp geri hapishaneye götürülmüş. 1956 yılında tahliye edilen Lucas ablasıyla birlikte Michigan’a taşınmış.

 

Viola oğlunu özlemiş olsa gerek ki oğlunu yanına çağırmış alkollu olan anne oğul tartışmaya başlamış Viola oğluna süpürgeyle vurmuş Lucas’ında sabrı kalmamış herhalde annesini defalarca sırtından bıçaklamış ardından 74 yaşındaki annesine tecavüz etmiş. 20 ila 40 yıl arası hapisle yargılanan Lucas 10 yıl hapis cezası almış 6 yılını akıl hastanesinde geçirmiş. 1970 lerde tahliye olan lucas akrabalarının yanına taşınmış 2 yıllık sakinliğinden sonra iki kıza tecavüz etmekten tutuklanmış 4 yıl daha hapis yatmış. Dışarı çıktıktan sonra Pennsylvania’da bir çiftlikte çalışmaya başlayan suçlu, aynı yılın Aralık ayında dul kalmış kuzeni ile evlenmiş. Maryland’a taşınan çift kısa süre içerisinde ayrılmış ve resmi olarak da 1977’nin yazında boşanmış. Çünkü Lucas kadının daha önceki evliliğinden olan kızlarına cinsel istismarda bulunmuşBoşanmanın ardından başıboş bir şekilde dolaşmaya başlayan Lucas, yolda karşılaştığı evsiz ve otostopçu kadınları öldüre öldüre ülkeyi turluyormuş. Tam da bu dönemde, suç ortağı olacak 29 yaşındaki biseksüel Ottis Toole ile karşılaşmış. 1976 yılında çorbacıda tanışan ikili, sevgili olmuş ve birlikte yolculuk etmeye başlamış. İnsan eti yiyen ve bir nekrofili olan Toole ile birlikte pke çok kişiyi öldüren Henry, 1978 yılında Toole’nin evine taşınmış. 

Jacksonvill de yaşayan Lucas burada Toole’nin 10 yaşındaki kız yiğeni Becky’e aşık olmuş. Toole’nin annesi ve kız kardeşinin arka arkaya ölmesiyle Becky ve kardeşi islah evine gönderilmiş, iki kardeş islah evine dayanamamış ve amcalarının yanlarına kaçmışlar. İşte bu dönemde, Becky ile Henry Lee nikahsız karı koca olarak yaşamaya başlamış1992’de yetkiler Becky ve Lucas için soruşturma başlatmışlar sözde karı koca olan ikili Kaliforniya’ya kaçmışlar ordaki bir topluluğa üye olmuşlar. Becky’nin kardeşi Frank ise amcası ve eniştesinden dolayı psikolojisi bozulmuş ve kliniğe yatırılmıştır. Evinin özlemine dayanamayan Becky’i Lucası eve dönmeye ikna etmiş. Yolda Becky ile Lucas arasında çıkan tartışmada Becky Lucas’a tokat atmış Lucas’da 15 yaşındaki karısını öldürüp defalarca tecavüz ettikten sonra organlarını parçalara ayırmış. Becky’nin ortadan kaybolmasının ardından kendisinden şüphelenen ev sahibi Kate Rich’i ormanlık bir alana götürerek onu öldürmüş, ölü bedenine tecavüz etmiş ve sonrasında da parçalara ayırdığı cesedini yakmış.


Kendisinden şüphelenen bir kasaba sakininin şikayetiyle tutuklanan Henry Lee Lucas, polisin elinde yeteri kadar delil olmamasına rağmen bir gece yarısı gardiyanı çağırarak suçlarını itiraf etmiş. Gardiyan Joe Don Deaver’a çok kötü şeyler yaptığını söyleyen Lucas, şerif Conway’in hemen merkeze gitmesiyle yaptıklarını bir bir anlatmış. Birbirleriyle çelişen ifade veren Lucas İlk başta idam cezası ile yargılanan seri katile daha sonra paranoid şizofreni tanısı konularak 6 kez ömür boyu hapis cezası verilmiş. İlk başta 75 ila 100 arasında cinayet işlediğini söyleyen Henry Lee Lucas, daha sonra bu sayıyı 150 ila 360’a çıkartmış. Hatta 500 ila 600 kişiyi öldürdüğünü bile söylemiş. Çoğu cinayeti Ottis Toole ile birlikte işlediğini itiraf eden Lucas Toole’un çoğu zaman cesetleri akşam yemeği için hazırladığını ama Lucas insan etinin tadını fazla sevmediğini söylemiş. Bir sürü katliam yapmış iki psikopat sebepleride yokken hemde. Mesela; bir dükkanı soydukları sırada Lucas kasiyeri öldürmüş, sonra da oturup Toole’nin ona tecavüz edişini izlemiş. Bir defasında da yolda yürüyen bir çifti kurban olarak seçmişler. Suçlarını ifade ederken Lucas kendini şöyle açıklamış; İlk başta keyif için öldürdük diyen Lucas, daha sonra satanist bir topluluğa üye olabilmek için cinayet işlediklerini savunmuş. Topluluğun başında olan Don Meteric, Lucas ile iletişime geçip onda bir avukatı öldürmesini istemiş. Lucas da satanist liderin ona verdiği görevi yerine getirmiş. İşte böyle bir sürü cinayetini itiraf eden Henry Lee Lucas, Gary Ridgway’in sorumlusu olduğu Green River cinayetlerini bile üstlenmeye kalkışmış. Ancak iddialarının yersiz olduğu anlaşılmış. Bazılarına göre hapishanede rahat bir hayat sürmek için sürekli yalan söyleyen Lucas, yalnızca annesini, Becky’i ve Kate Rich’i öldürmüş.Bilinmezlerle dolu ünlü seri katil hayatının son 18 yılını geçirdiği hapishanede, 12 Mart 2001 tarihinde doğal nedenler ile ölmüş.

About the author

clap ajans